Kurban Bayramımız Mübarek Olsun!

Aziz Türk milleti,

İnancımızın, kültürümüzün ve değerlerimizin en önemli unsurlarından olan, birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği bayram günlerine yeniden erişmiş bulunuyoruz. İslam alemi olarak mübarek Kurban bayramını idrak ediyoruz. Sevincin, coşkunun, mutluluğun, birliğin simgesi olan bayram günlerine eriştiğimiz şu zamanda maalesef bu hissiyatı tamamen yaşayamamaktayız. Ne kadar acıdır ki, hem Türk milleti hem de bütün İslam alemi dünyanın pek çok noktasında kan, gözyaşı, huzursuzluk ve zulümlerle karşı karşıya. Geçen her yıl sorunlarımızın çözülmediğini, eriştiğimiz her bayram daha çok gözyaşı döktüğümüzü görüyoruz. Kadim Türk yurdu Kerkük çapulcular tarafından sözde bir referandumla işgal edilmek isteniyor, Arakan’da Müslümanlar zalimin zulmü altında inliyor, Kırım’da Rus işgali sürüyor, Karabağ’da Azerbaycan bayrağı halen dalgalanamıyor, Suriye’de Türkmenler bir yandan PKK-PYD, bir yandan IŞİD belası, bir yandan ise Esad rejiminin baskısı ile burun buruna yaşıyor, ülkemizde ise PKK, FETÖ ve IŞİD terörü nöbetleşe üstümüze geliyor canımızı yakıyor. 

Bu kriz ortamında Türk milliyetçilerine düşen en büyük görev günlük siyasi bakış açılarından, farklı hareket tarzlarından ve kısa vadeli hedeflerden bağımsız olarak birlik ve beraberliklerini güçlendirmeleri ve ortak bir iradeyle Türk devletini bu zorluklara karşı dik tutmalarıdır. 

Türk milleti bu karanlık kabloyu aydınlatacak potansiyele sahiptir. Tarihimiz ve değerlerimiz bize bu görevi yüklemektedir. 

Kıymetli Ocaklılar,

Türk Ocakları Genel Merkezi olarak bu yıl da vekaletle kurban kampanyamızı gerçekleştirdik. Hayırsever vatandaşlarımızın ve Ocaklıların destekleriyle alınan vekaletler bizzat Türk Ocakları Genel Merkezi’nin görevlendirdiği kişilerin kontrolünde yerine getirilmektedir. Kampanyamıza destek olan ve kurbanlarını bağışlayan bütün hayırsever vatandaşlarımıza ve gönüldaşlarımıza teşekkür ederiz.  Türk Ocakları bu gibi kampanyaları büyük bir fedakârlık ve gayretle sürdürüyor. İnşallah sizlerin de desteğiyle Türk yurtlarındaki bu mazlum kardeşlerimizin yaralarına bir nebze de olsa merhem olacak bu gibi faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.

Büyük Türk milletinin ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyor, tekrarını daha güzel günlerde yaşatmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.

TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİ