TURAN İÇİN KURBAN VAKTİ

Türk Ocakları Genel Merkezi olarak yıllardır sürdürdüğümüz vekaletle yoluyla kurban kampanyamız bu yıl da gerçekleşecektir. Türk Ocakları Genel Merkezi ve şubelerinin geçtiğimiz yıl yaptığı kurban kampanyasında toplamda 500 kurban, sahipleri tarafından vekalet yoluyla tarafımıza verilmiş ve kesilerek ihtiyaç sahibi Türkmenlere ulaştırılmıştır.

2016 YILI KURBAN KESİMLERİNİN FOTOĞRAF VE VİDEOLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Geçtiğimiz yıl özellikle ağır kuşatma altındaki Halep ve çevresi başta olmak üzere Türkmen Dağı, Kerkük, Yayladağı, Gaziantep, Osmaniye ve Ankara’da bulunan mağdur ve mazlum Türkmen kardeşlerimize kurbanlarınız ulaştırılmıştır. Kurban kesimlerinin fotoğrafları ve videoları hem internet sitemizde hem Türk Yurdu dergisinde hem de sosyal medya hesaplarımızda yayınlanmış olup kurban sahipleri kısa mesaj yoluyla bilgilendirilmiştir.

2017 YILI KURBAN BEDELİ 800 TL, SON GÜN 30 AĞUSTOS 2017

Türk Ocakları Genel Merkezi olarak bu yıl da T.C. Ankara Valiliği ve ilgili kurumların izniyle kurban kampanyamız gerçekleştirilecektir.

Bu yıl;

Yurt içinde, Hatay, Osmaniye ve Ankara’da,

Yurt dışında ise Irak’ta Kerkük – Türkmeneli, Suriye’de Fırat Kalkanı Bölgesi, Çobanbey ve Türkmen Dağı, Afganistan’da Türk bölgesi Faryab’da kurban kesimlerimiz gerçekleştirilecek ve ihtiyaç sahibi Türkmen kardeşlerimize dağıtılacaktır.

2017 yılı için kurban bedeli olarak;

800 Türk Lirası

200 Avro

230 Amerikan Doları bedelleri belirlenmiştir.

Kurban bedelleri havale ve EFT yoluyla yatırabileceği gibi ayrıca bu yıldan itibaren Kredi Kartı ve Banka Kartı ile de internet sitemiz üzerinden de tarafımıza ulaştırılabilecektir.

Kurban bedellerini gönderenler Türk Ocakları Genel Muhasibi Aziz Kamil Yılmaz’a vekalet vermiş olacaklardır. Ayrıca telefonla vekalet verme gereği bulunmamaktadır. İletişim bilgisi ulaştıran kurban sahiplerine kesimin ardından kısa mesaj ile bilgi verilecektir. Ayrıca internet sitemiz, sosyal medya hesaplarımız ve Türk Yurdu dergimizde fotoğraf, video ve kurban sahiplerinin isimleri yayınlanacaktır. (İsimlerinin ilan edilmesini istemeyenlerin bunu açıklama bölümünde belirtmeleri gerekmektedir.)

Kurbanlarınızın kesim ve dağıtım süreçlerinin tamamı Türk Ocakları Genel Merkez yöneticileri ve görevlendirdikleri kişiler ile Türk Ocakları şube yöneticilerinin bizzat katılımı ve kontrolüyle gerçekleşecektir.

KURBAN BEDELLERİNİN YATIRILMASI İÇİN SON TARİH 30 AĞUSTOS 2017 SAAT 23:59’DUR.  

HAVALE VE EFT İLE KURBAN BEDELİ YATIRACAKLAR İÇİN UYARI!

Aşağıdaki hesap numaralarını kullanarak kurban bedellerini yatıracak olanların, açıklama bölümüne

  1. Kurban sahibi ya da sahiplerinin isimlerini,
  2. Kurban sahibiyle iletişim sağlanabilecek cep telefonu bilgisini yazmaları zorunludur.

(Örnek: “Zeynep Öztürk-0555555555”, Hatice Şahin, Ahmet Erdoğan, Ali Yıldız-Ankara-0555555555” vb.)

Yatırılan kurban bedelleri Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından hasıl olan ihtiyaçlara göre yukarıda belirtilen bölgelere ulaştırılacaktır. Ancak yukarıdaki yerlerden özellikle birinde kurbanının kesilmesini isteyenlerin, açıklama kısmında buranın ismini (mesela, Ankara, Hatay veya Kerkük) yazmaları gerekmektedir.

Not 1: Kurban bağışı için bankalarda yapılan işlemlerden herhangi bir masraf alınmamaktadır.

Bilgi almak ve sorularınız için:

e-posta: turkocagi@turkocagi.org.tr

Türk Ocakları Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Asım Mutlu: 0544 496 06 73

GEÇMİŞ YILLARIN BÜTÜN KURBAN VE YARDIM KAMPANYALARININ HABER, FOTOĞRAF VE VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ