Vefatının 20. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş’i Rahmetle Anıyoruz

Türk milliyetçiliği davasına ömrünü adamış büyük devlet adamı merhum Alparslan Türkeş’i vefatının 20. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz. Milliyetçiliğin ayaklar altına alındığı 1944’te başta Nihal Atsız olmak üzere dava arkadaşlarıyla birlikte tabutluklarda işkenceler gören, buna rağmen asla devletine küsmeden hizmetine devam eden merhum Türkeş siyasi hayatında Türk milletinin geleceğinin teminatı olan ülkücü-milliyetçi Türk gençliğinin yetişmesine verdiği büyük hizmetlerle Türk tarihine damgasını vurmuştur.

Onun açtığı yolda hizmet edenlerin, Türklük ülküsüne gönül verenlerin bugün ülkemizin içinde bulunduğu kritik dönemeçte her zamankinden daha fazla dayanışma ve birlik içinde olmaları gerekli hatta zorunludur. Merhum Türkeş’in Türkiye’de iç siyasi çekişmelerin keskin kamplaşmalara yol açtığı dönemlerde dahi yapıcı kişiliği ile krizlerin aşılmasındaki rolünü çok iyi hatırlamaktayız. Maalesef, önümüzdeki halk oylaması dolayısıyla gönül seferberliği ilkesiyle bağdaşmayan bir takım tavır ve beyanlara şahit olmaktayız. Ümit ederiz ki Türk milleti ve Türk milliyetçileri bir an önce, ülkenin ve vatanın beka mücadelesinde öncelikle kendi içlerinde karşılıklı sevgi, hürmet ve saygının gereklerini yerine getirirler. Çünkü bu vatanın ve bütün Türk-İslam âleminin onların öncülüğüne ihtiyacı var.

Ümit ve temenni ederiz ki, dün olduğu gibi bugün de gelecekte de büyük dava adamı ve lider, Türk milletinin hadimi ve başbuğu merhum Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği ülkücü Türk milliyetçileri, Türk milletini yüceltmek ülküsünün tavizsiz savunucuları olarak Türklüğe, İslam âlemine ve insanlığa hizmeti düstur edinmeye devam edeceklerdir. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.